SPOR SALONUMUZ

Çocuklarımızın hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerini tamamlayabilmeleri için gerekli her türlü çalışmanın yapıldığı eğitim kurumlarımızda, hafızlık ve okul derslerinin yanı sıra, spor faaliyetlerine de ağırlık verilmektedir.

Fetih İzcilik ve Spor Kulübü bünyesinde yapılan çalışmalarımızda judo, okçuluk, eskrim, masa tenisi, satranç, tekvando, karate, futbol, basketbol, voleybol, yüzücülük, güreş ve hentbol sporları milli antrenörler eşliğinde lisanslı olarak çocuklarımıza yaptırılmaktadır.

 

Ulusal ve uluslararası yarışmalara ve şampiyonalara katılan öğrencilerimiz bizlerin ve ailelerinin eğitim alanında olduğu kadar, spor alanında da gurur kaynağı olmaktadır.

 

Çocuklarımızın karakter eğitiminde önemli yeri olan spor faaliyetlerinin, çocuklarımıza vizyon ve misyon katacağına inanmaktayız. Çocuklarımız okçuluk sporunda dikkat toplamayı, satranç sporunda mantıksal kurgu oluşturmayı, masa tenisinde reflekslerini ve dikkat toplamayı,  güreşte karşısındaki kişiyi tanımayı, futbolda ve basketbolda takım halinde hareket etmeyi, judoda yönlendirmeyi öğrenmektedir.

 

Tüm eğitimcilerin bildiği bir hakikattir ki başarı sağlamaktaki önemli motivasyon kaynaklarından birisi, ödüllendirme ve cesaretlendirmedir.

 

Spor faaliyetlerimiz kapsamında yarışmalarda başarı gösteren öğrencilerimize hayal ettikleri ödüller verilmekte, aile ortamını, anne baba sevgisini aratmayacak bir samimiyet ortamında geleceğin sağlam kafa ve sağlam vücutları yetişmektedir.