SAĞLIK

Zarif bünyeleriyle misafirimiz olan yavrularımızın beden ve ruh sağlığını en az sizin kadar önemsiyoruz. Toplu olarak yaşam idame ettirilen her ortamda olma ihtimali öngörülen sağlık sorunlarının bizim yavrularımıza uğramaması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. 

 

Sağlık hizmetleri alanında profesyonel bir yönetim ekibiyle çalışan derneğimiz, yurtlarımızda tam techizatlı profesyonel standartlarda revir odalarını öğrencilerimizin hizmetine sunmakta.

 

Çift yatak, paravan, yaşam destek ünitesi, ilkyardım panosu ve ekipmanı, tansiyon ölçüm cihazı, ateş ölçüm cihazlarıyla gerektiğinde öğrencilerimizin azami derecede istifade edeceği pratik revir odamızda sağlık ve sıhhate kavuşmaları için elimizden gelenin ez fazlasını sunmaya gayret gösteriyoruz.

 

Revir hizmetlerimiz, devletimizin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen "Nöbetçi Hekim"lerimiz elinden profesyonel çerçevede uzman kadro tarafından sağlanmaktadır. 

 

Hastane imkanlarını kullanmak gerektiğinde ise Pursaklar da hizmet kalitesini ispat etmiş "Duru Tıp ve Sağlık Merkezi" ile çalışıyoruz. Çocuklarımızın herhangi bir sağlık durumu olduğunda onunla ilgilenecek personelimizin varlığı, yurtlarımıza 50 mt mesafede bulunan Duru Tıp Merkezinin verdiği güven ile artık çocuklarınız her daim stabil bir ortam sunmakta...