PURSAKLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MEDİNE İMAM HATİP ORTAOKULU

2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılında Ankara Pursaklar’da faaliyete giren okulumuz, çocuklarımızın hem örgün orta okul eğitimlerine devam ettikleri, hem de hafızlık çalışmalarını yürüttükleri, 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve toplamda 180 öğrenciye eğitim verebilecek derslik kapasitesiyle, elit bir eğitim kurumu olarak kendisini kabul ettirmiştir.


Öğrenci alımlarını yazılı ve test usulü sınav ile seçerek gerçekleştiren okulumuz, çocuklarımızı anadolu lisesi, fen lisesi, öğretmen lisesi, polis akademisi ve askerî akademileri kazandıracak şekilde okul derslerine ağırlık vermektedir. Seçkin ve uzman öğretmenlerimizce anlatılan derslerin pekişmesi için okul ders saatlerinin akabinde yetiştirme ve destekleme kursları düzenlenmekte ve bütün öğrencilerimiz bu derslere katılmaktadır.


Okul dersleri bu şekilde yoğun bir programda ilerleyen öğrencilerimiz, aynı zamanda Kur’an-ı Kerim tilaveti, tecvid, dudak talimi ve fıkıh derslerine de aksatmadan devam ederek nihai gayemiz olan din eğitimini de eksiksiz olarak almaktadır. Tamamı “Aşere Takrib Tayyibe” mezunu “Hafız-ul Kurra” lardan oluşan “Dini Eğitim” hocalarımız, çocuklarımızın dünya hayatında anne-babası, ahiret hayatında ise çocuklarımızı ve ailelerini cennete götürecek önderleri olarak hareket etmektedirler.


Eğitim faaliyetlerimiz sadece dini eğitim ve okul eğitimi kapsamıyla sınırlandırılmayıp, spor faaliyetlerimizin ve sanat faaliyetlerimizin programları da bu eğitim sürecine dahil edilmiştir. Spor faaliyetlerinin sağlıklı olarak devam ettirilmesi için okulumuzun içinde bulunan “judo salonu”, “güreş salonu”, “eskrim yolu”, “okçu menzili” ve “halı saha” alanlarımızda, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmiş milli antrenörlerimizce spor eğitimi verilmektedir.


Sanat atölyemizde ise hüsnü hat, istif, tezhib, ebru, ve geleneksel resim dersleri, sanatkarlarımızca verilmektedir. Bunca imkan ve ortam içinde çocuklarımıza, sadece verilen programa uyarak bilinçli birer hafız ve genç bir alim olmak görevi düşmektedir.