İSLAMIN GENÇLİĞE HİTABESİ

Sizin boş zaman diye bir şeyiniz yok gençler!

Sizler bu ümmetin üyelerisiniz. bu ümmetin herhangi bir üyesi, özellikle de bu ümmetin genç üyesi, sürekli kendi toplumunu daha iyi yapmak için çalışıyor.
Müslümanlar, insanlar için iyi bir şeyler yaparlar. 
Sizin boş zamanınız yok! 
Sekiz saat boyunca anlamsız bir bilgisayar oyunu veya bir telefon uygulaması ile oynayacak kadar vaktiniz yok.

Daha önemli şeyleri yapmak için zamanınız var. Siz bu ümmetin delikanlılarısınız. Kendinizi yüksek standartlarda tutun.
Sırf büyükleriniz, hocalarınızsize anlatıyor diye değil, herhangi birisi size bunları öğütlüyor diye değil, kendi bilinciniz size bunu anlatmalı.

 

Sizin Kelime-i Şehadetiniz size bunu anlatmalı!

Bu size aktif insanlar olmak zorunda olduğumuzu anlatmalı. Toplum içinde etrafınızda ahlaksızlıklar göreceksiniz, Allah(c.c.) den uzaklaşmakta olan gençliği göreceksiniz. Onları kim uyaracak sanıyorsunuz? O çocuklar meescidlere, kuran kurslarına, camilere gelen çocuklar değil. O çocuklar dinlerini, inançlarını öğrenmek için hiç bir çaba sarfetmeyen çocuklar. Bir alimin onlara ulaşma imanı yok. Onlar sizin arkadaşlarınız, onlara siz ulaşacaksınız. Onları islama davet edecek kişi siz olacaksınız. siz olmak zorundasınız. Bunun hesabının sizden sorulmayacağını zannetmeyin.

 

Onlara ilham olmak zorundasınız. Etrafınızdaki insanalar için ilgili bir insan olduğunuzdan emin olmak zorundasınız. Arkadaşlarınız hakkında sadece şikayet etmeyin. "Arkadaşlarımın yaptığı tüm şey film izlemek, oyun ve eğlence içinde kaybolmak!" demeyin. Onlara hiç tavsiye verdiniz mi? onalra hiç Allahın ne istediğini söylediniz mi? Onlara yapabilecekleri daha güzel bir şey ile gittiniz mi?
Hiç onlar için iyi birşeylerin vesilesi oldunuz mu? Bu, sizin yapmakzorunda olduğunuz şeydir. Allah (c.c.) gençleri bu ümmetin liderleri yapsın. Allah (c.c.) gençlerimizi kendisinden uzaklaşmış, bataklığa düşmüş diğer insanlar için rol model yapsın, örmek alacakları mümtaz zatlar haline getirsin. Hazreti Allah hepimizi İslamın örnek insanları yapsın.O sokaktaki insanlar sizi görüp, "Ben de artık iyi bir müslüman olmak istiyorum, bu arkadaş gibi olmak istiyorum. Sizden istediğim şey böyle gençler olmanız! Yaşayacağıınız karakter budur. Dürüstlüğünüz, doğruluğunuz, hareketleriniz, diğerlerine olan saygı ve sevginiz örnek olmalı!

 

Onlar sizi görüp "Bu dini yaşayan insanlarda özel bir şeyler var, ben de müslümanım ama onlar gibi olamıyorum. Onlar gibi bir hassasiyete sahip değilim. Bu, olmak zorunda olduğunuz şeydir. İslama gerçek davet, "müslüman bir insandır" iyi bir müslüman karakterdir. Siz ağzınızı bile oynatmadan bu dinin hizmetçileri, bu dinin temsilcilerisiniz. Çünkü insanlar sizde neyi görseler, İslam budur diyeceklerdir. Her nerede ve ne zaman yapıyor olduğunuzun bir önemi yoktur. Siz varlığınızla islamın temsilcilerisiniz. Omuzlarınızda olan bu sorumluluk çok büyük. 


Hazreti Allah bize bu sorumluluğu taşıma kabiliyeti versin ve bizi bu güzel ümmetin sorumlu üyeleri yapsın. Amin.